ART Gallery

Informace

Pomoc pri výbere obrazu

Dobre zvolený obraz urobí z Vášho interiéru unikát, ukáže Váš charakter a zmení dizajn na oveľa vyššiu úroveň.

V dnešnej dobe už bývanie nie je len o funkčnosti, ale ľudia stále viac vyhľadávajú nábytok a doplnky, ktoré vyvolajú určitú emóciu a vytvorí špecifickú a nezameniteľnú atmosféru domova. Práve prostredníctvom obrazov môžeme najlepšie interpretovať naše myšlienky, záľuby, pocity a vytvoriť odraz nášho individuálneho vkusu. Dnes už nie je pravidlom mať ručne maľovaný obraz ako vysoko cenený originál k tomu, aby obraz bol reprezentatívnym skvostom vášho interiéru.

Ako teda vybrať ten správny obraz?

1. Motív V modernom bytovom dizajne sa medze nekladú, a preto máme v ponuke pre vás najrôznejšie motívy. Motív môžeme zvoliť buď v štýle nášho bývania, alebo vyjadríme to čo nás baví. Napríklad máte radi kvety a máte ich doma niekoľko, k tomu je dopĺňajú tapety s kvetinovým vzorom? V takom prípade odporúčame zvoliť motív kvetín. Záleží tiež, či máte interiér ladený viac do moderného štýlu. Potom doporučujeme obraz kvetín v abstraktnom štýle. Ďalším príkladom sú záľuby. Milujete napríklad autá alebo hudbu? Zvoľte obraz v duchu vašej záľuby, aj keď práve nemáte v interiéri nič, čo by vaše koníčky pripomínalo. Práve obrazom všetkým ukážete, čo máte radi. Týmto spôsobom vyberáme aj zvyšné štýly a motívy do vášho interiéru. Posledným variantom, v dnešnej dobe asi najviac vyhľadávanou, sú abstraktné obrazy. Pokiaľ máte interiér ladený do moderného dizajnu, abstraktný obraz by nemal chýbať. Čo sa týka výberu, tu sa medze nekladú a môžete experimentovať bez obmedzenia.


 

2. Farba Nielen motív, ale aj farebné prevedenie maľby je dôležité pre dobrú voľbu obrazu. Farba by mala v prvom rade ladiť s interiérom, do ktorého obraz umiestnime. Ako jedna z variantov je dominantná farba obrazu obsiahnutá v interiéri. Napríklad ak máte vázu alebo vankúše v zelenej farbe, odporúčame určite obraz, v ktorom dominuje zelená, poprípade je celý obraz ladený do zelenej farby. Ďalšia varianta je obraz, ako hlavná dominanta v prípade, kedy nie je interiér farebne ladený do žiadnej farby. Obraz tak vytvorí luxusný dizajnový doplnok, ktorý bude stredom pozornosti a každého návštevníka ohromí. Pri tomto variante odporúčame obraz väčšieho formátu.


 

3. Veľkosť Veľkosť obrazov volíme hlavne vzhľadom k veľkosti interiéru alebo miesta, kde chceme obraz umiestniť. Pokiaľ máte na stenách už niekoľko dekorácií, odporúčame skôr menšie formáty alebo zavesiť viac obrazov a vyplniť tak prázdne miesta. Väčšie formáty naopak odporúčame na steny, ktoré sú väčšinou holé bez dekorácie a tým zmeníte celý dekor interiéru a prebudíte ho k životu. Samozrejme nesmieme zabudnúť na veľké priestory, v takom prípade odporúčame obrazy veľkých formátov.

3. Poradíme Ak si ale nie ste istí, či vhodný obraz zvládnete sami vybrať, neváhajte nás kontaktovať. Radi Vám pomôžeme vybrať ten správny kúsok. Aby výber bol ešte presnejší, odporúčame súčasne zaslať nám fotografiu Vášho interiéru s náhľadom na stenu (miesto), kde bude obraz umiestnený.